02. märts Kalanahast tooted kallet55

Üle maailma on üle kolmekümne ettevõtte, kes pargivad ja töötlevad kalanahka. Kalanahast tooteid ja pargitud kalanahka saab osta ka Eestis.


Eesti firma SkinNova OÜ (http://www.skinnova.eu/est/tooted/viimistletud_kalanahad/)  kalanahad valmistatakse galanterii-, jalatsi- ja riietuskvaliteediga. Lisaks toodavad nad oma patenteeritud meetodil läbipaistvat kalanahka, mida on võimalik kasutada originaalse ja efektse sisekujundusmaterjalina, raamatukaante, reklaamtrükiste, visiitkaartide jms.  materjalina.


Nahkade pinnaviimistlus varieerub nubukist kõrgläikeni.


Värvide valik on sisuliselt piiramatu: lisaks meie põhivärvidele saame täita tellimusi vastavalt kliendi poolt esitatud värvitoonidele.  Nahatöötlemise protsessis kasutame Euroopa parimate parkimiskeemia ja värvide tootjate materjale. Viimistletud nahk ei anna värvi, talub nahale mõeldud keemilist puhastust, on suurepärase  vastupidavusega  hõõrdele. Ja  - kõige olulisem, mida küsib ja proovib iga inimene esimesel kokkupuutumisel kalanahaga - SEE EI LÕHNA KALA JÄRGI!


Veel kalanahatootjaid maailmas: Tshiilis on 9 kalanaha tootjat, Tais 8 USA-s ja Brasiilias 5.

Kalanahast tooted on kuulsad oma vastupidavuse ja pikaealisuse poolest, neid saab pesta nagu riidest esemeid ja nad teenivad oma peremeest uskumatult kaua aega.